Przykładowe rozliczenie Glovo

Trafik partner to teraz Appjobs Work

Ta sama jakość obsługi klienta, znacznie większe możliwości:

💰 Stała kwota 22 zł prowizji za rozliczenie WSZYSTKICH aplikacji,
🛒 Jeździsz regularnie? No to rozliczenia masz ZA DARMO,
📱 Unikalna apka mobilna, która pomoże Ci więcej zarabiać, a nie tylko pokaże umowy i rozliczenia!

Brzmi dobrze? Pobierz Appjobs Work i podpisz umowę w 15 minut – całkowicie online, bez papierów, skanów ani telefonów. Dowiedz się więcej 👇

Pobierz Appjibs Work z Google Play   Pobierz Appjobs Work w AppStore

Podany poniżej przykład dotyczy tylko osób współpracujących bez własnej działalności gospodarczej, współpracujących na podstawie umowy zlecenie.

Prowizja trafik za rozliczenie wynosi 25 zł co 2 tygodnie – tylko wtedy, gdy przychodzi rozliczenie z Glovo a Ty na nim jesteś. Jeżeli nie wykonywałeś żadnych dostaw i nie ma Cię na rozliczeniu – nie zostanie pobrana Ci prowizja*.

Podane w aplikacji Glovo kwoty są netto, to znaczy bez podatku VAT – kurier nie jest nim obciążany, ale brutto w rozumieniu składek ZUS.

O co chodzi?

Wyróżniamy 3 główne rodzaje obowiązku opłacania składek ZUS:

  • Osoba gdzie indziej zatrudniona i otrzymująca conajmniej minimalne wynagrodzenie (3010 brutto w skali miesiąca) – konieczna do naliczenia tylko składka zdrowotna
  • Osoba nigdzie indziej nie pracująca lub pracująca na mniej niż minimalne wynagrodzenie – pełne składki ZUS
  • Osoba będąca uczniem lub studentem poniżej 26 roku życia – brak konieczności opłacania składek ZUS

W przypadku podatku PIT z umowy zlecenie są zwolnione osoby poniżej ukończonego 26 roku życia. Osoby starsze, podlegają dodatkowo opłaceniu zaliczki na podatek PIT.

Obowiązek naliczenia składek i podatku w całości spoczywa na Zleceniodawcy (na nas). Kurier za każdym razem dostaje wynagrodzenie na swój rachunek bankowy tzw. „na rękę”.

Poniżej udostępniamy przykładowe wyliczenia dla kwoty 3000 zł zarobionej w aplikacji Glovo po pomniejszeniu 25 zł naszej prowizji:

kwota z aplikacji Glovo po prowizji koszty ZUS/ zaliczka na podatek do wypłaty             „na rękę” Praca gdzie indziej i conajmniej minimalne? Poniżej 26 roku życia? (brak podatku PIT)
2975 zł 980,96 zł / 298 zł 1696,04 zł
2975 zł 980,96 zł / 0 zł 1994,04 zł
2975 zł 267,75 zł / 0 zł 2707,25 zł
2975 zł 267,75 zł / 405 zł 2533,25 zł
2975 zł 0 zł / 0 zł 2975,00 zł 🎓

Jak widzisz kwestia składek jest bardzo indywidualna więc zachęcamy do korzystania z darmowych kalkulatorów wynagrodzeń dzięki którym możesz wyliczyć sobie przykładowe wynagrodzenie netto.

Mam nadzieję że ten artykuł rozjaśnił nieco sposób rozliczeń, jeśli szukasz dodatkowych informacji, pogłębisz jeszcze bardziej swoją wiedzę w dokumentacji ZUS.

*w przypadku braku aktywności przez cały miesiąc kalendarzowy i aktywnej umowie zlecenie, pobierana jest opłata kadrowa 25 zł

search previous next tag category expand menu location phone mail time cart zoom edit close