Przykładowe rozliczenie Glovo

Trafik partner to teraz Appjobs Work

Ta sama jakość obsługi klienta, znacznie większe możliwości:

📆 Codzienne wypłaty dla wszystkich aplikacji!,
💰 Stała kwota 14 zł prowizji za rozliczenie WSZYSTKICH aplikacji,
🛒 Jeździsz regularnie? No to rozliczenia masz ZA DARMO,

Brzmi dobrze? Pobierz Appjobs Work i podpisz umowę w 15 minut – całkowicie online, bez papierów, skanów ani telefonów. Dowiedz się więcej 👇

Pobierz Appjobs Work z Google Play   Pobierz Appjobs Work w AppStoreUWAGA!

Aktualny opis jak zarejestrować się w Glovo przez Appjobs Work znajdziesz tutaj ➡️ https://www.appjobs.work/pl/pracuj-z-glovo


—————————

Zastanawiasz się, ile zarabiają kurierzy Glovo?

Dane dla całej Polski znajdziesz ➡️ na tej stronie Appjobs Work. Artykuły o innych apkach znajdziesz w głównym menu „Zarobki”.

—————————

Podany poniżej przykład dotyczy tylko osób współpracujących bez własnej działalności gospodarczej, współpracujących na podstawie umowy zlecenie.

Prowizja Appjobs Work za rozliczenie wynosi 22 zł co 2 tygodnie – tylko wtedy, gdy przychodzi rozliczenie z Glovo a Ty na nim jesteś. Jeżeli nie wykonywałeś żadnych dostaw i nie ma Cię na rozliczeniu – nie zostanie pobrana Ci prowizja.

Podane w aplikacji Glovo kwoty są netto, to znaczy bez podatku VAT – kurier nie jest nim obciążany, ale brutto w rozumieniu składek ZUS.

O co chodzi?

Wyróżniamy 3 główne rodzaje obowiązku opłacania składek ZUS:

  • Osoba gdzie indziej zatrudniona i otrzymująca conajmniej minimalne wynagrodzenie (3010 brutto w skali miesiąca) – konieczna do naliczenia tylko składka zdrowotna
  • Osoba nigdzie indziej nie pracująca lub pracująca na mniej niż minimalne wynagrodzenie – pełne składki ZUS
  • Osoba będąca uczniem lub studentem poniżej 26 roku życia – brak konieczności opłacania składek ZUS

W przypadku podatku PIT z umowy zlecenie są zwolnione osoby poniżej ukończonego 26 roku życia. Osoby starsze, podlegają dodatkowo opłaceniu zaliczki na podatek PIT.

Obowiązek naliczenia składek i podatku w całości spoczywa na Zleceniodawcy (na nas). Kurier za każdym razem dostaje wynagrodzenie na swój rachunek bankowy tzw. „na rękę”.

Poniżej udostępniamy przykładowe wyliczenia dla kwoty 3000 zł zarobionej w aplikacji Glovo po pomniejszeniu 22 zł naszej prowizji:

kwota z aplikacji Glovo po prowizji koszty ZUS/ zaliczka na podatek do wypłaty             „na rękę” Praca gdzie indziej i conajmniej minimalne? Poniżej 26 roku życia? (brak podatku PIT)
2978 zł 980,96 zł / 298 zł 1699,04 zł
2978 zł 980,96 zł / 0 zł 1997,04 zł
2978 zł 267,75 zł / 0 zł 2710,25 zł
2978 zł 267,75 zł / 405 zł 2536,25 zł
2978 zł 0 zł / 0 zł 2978,00 zł 🎓

Jak widzisz kwestia składek jest bardzo indywidualna więc zachęcamy do korzystania z darmowych kalkulatorów wynagrodzeń dzięki którym możesz wyliczyć sobie przykładowe wynagrodzenie netto.

Mam nadzieję że ten artykuł rozjaśnił nieco sposób rozliczeń, jeśli szukasz dodatkowych informacji, pogłębisz jeszcze bardziej swoją wiedzę w dokumentacji ZUS.

search previous next tag category expand menu location phone mail time cart zoom edit close