fbpx

Co w przypadku kontroli ITD?

INSTRUKCJA DOTYCZĄCA POSTĘPOWANIA W TRAKCIE KONTROLI

W przypadku trzymania się treści instrukcji dział Prawny UBER & BOLT gwarantuje, że Kierowca nie poniesie żadnych dotkliwych konsekwencji prawnych ani finansowych. Z tego powodu bardzo prosimy nie dać się zastraszyć ITD, Policji czy innym urzędnikom, którzy będą próbowali wmawiać wam informacje o strasznych karach i manipulować do przyznania się / przyjęcia niesłusznych mandatów i grzywien.

Dla Kierowców bez polskiego obywatelstwa:

  1. BEZ WYJĄTKU koniecznie posiadamy w pojeździe dostępne kopie w formie wydruku lub PDF: licencji Partnera na przewóz, dokumentów osobistych, umów współpracy.

  2. Macie Państwo prawo żądać tłumacza w przypadku trudności z komunikacją z kontrolującymi w języku polskim.

Dla wszystkich Kierowców:

  1. Nie podpisujemy, nie przyznajemy się do żadnych kar czy grzywien związanych z rzekomym brakiem uprawnień, brakiem licencji, brakiem wypisu na pojazd.

  2. Jedyne mandaty, które można przyjąć to imienne związane ze złamaniem przepisów – drogowych lub w przypadku niewydawania paragonów do przejazdów gotówkowych.

  3. Posiadamy przy sobie dostępną w formie wydruku bądź PDF – kopię licencji na przewóz Partnera Flotowego oraz jeśli jest to wymagane oświadczamy o wykonaniu przejazdu dla widniejącego na nim podmiotu.

  4. W przypadku braku wypisu na pojazd w aucie – odpowiadamy zgodnie z prawdą, że nie posiadamy go przy sobie / nie posiadamy na ten temat informacji.

  5. Egzekwujemy jeśli to możliwe prawo do doniesienia dokumentów / udzielenia informacji w późniejszym terminie.

  6. Nikt nie ma prawa w związku ze współpracą z UBER czy BOLT zatrzymać czy odebrać Państwu pojazd. Nie można do tego absolutnie dopuścić. W razie sytuacji kryzysowej proszę na bieżąco kontaktować się z nami pod numerem telefonu.

  7. Każdorazowo o przypadkach kontroli związanej z powyższym należy niezwłocznie i koniecznie powiadomić nas, oraz biuro UBER/BOLT.

>> TUTAJ ZNAJDZIESZ KOPIĘ NASZEJ LICENCJI <<

search previous next tag category expand menu location phone mail time cart zoom edit close