Co w przypadku kontroli?

Trafik partner to teraz Appjobs Work

Ta sama jakość obsługi klienta, znacznie większe możliwości:

📆 Codzienne wypłaty dla wszystkich aplikacji!,
💰 Stała kwota 14 zł prowizji za rozliczenie WSZYSTKICH aplikacji,
🛒 Jeździsz regularnie? No to rozliczenia masz ZA DARMO,

Brzmi dobrze? Pobierz Appjobs Work i podpisz umowę w 15 minut – całkowicie online, bez papierów, skanów ani telefonów. Dowiedz się więcej 👇

Pobierz Appjobs Work z Google Play   Pobierz Appjobs Work w AppStore

Pracuj bez obaw o kontrole z Appjobs Work!

Jesteśmy w pełni legalnym partnerem, zapewniamy niezbędne dokumenty i sprzęt, dzięki którym żadna kontrola nie będzie Ci straszna. Dołącz do tysięcy zadowolonych kierowców – ➡️ dowiedz się więcej na stronie Appjobs Work.

—————————

INSTRUKCJA DOTYCZĄCA POSTĘPOWANIA W TRAKCIE KONTROLI

Przede wszystkim, takiej kontroli nie należy się bać. Jeżeli współpracujesz z nami, uzyskałeś wymagane dokumenty, i stosujesz się do naszych wskazówek dotyczących oznakowania pojazdu, jesteś całkowicie bezpieczny. Poniżej omówimy jeszcze raz kwestie, które pozwolą Ci jeździć bez obaw.

Oznakowanie i wyposażenie taksówki

Na zewnętrzne oznakowanie taksówki składają się dwa elementy, tj. naklejki – o których stanowi lokalny samorząd i lampa taxi. Jako że przepisy dotyczące lamp są ogólnopolskie, to od nich zaczniemy. W skrócie, kogut musi m.in.:

  • świecić własnym światłem, białym lub żółtym;
  • znajdować się na dachu taksówki (zwykle mocuje się go na magnes);
  • mieć dwa nadruki taxi – jeden umieszczony przodem, a drugi tyłem do kierunku jazdy.

A jak sprawa ma się z naklejkami? Ich rozmieszczenie oraz wzory uchwalają samorządy, i to właśnie w ich uchwałach należy szukać niezbędnych informacji.

Oklejanie się w loga firm typu Uber Bolt czy FREENOW nie jest i nie będzie obowiązkowe. Jest to opcjonalna rzecz a każda z tych firm skutecznie zachęca kierowców różnymi bonusami aby to zrobić.

Ale to jeszcze nie wszystko, bo równie ważne jest wyposażenie wewnętrzne:

  • aplikacja kierowcy Bolt, współpracująca z eKasą Partnera;
  • bagażnik na podręczny bagaż pasażerów (wymóg to wymóg, napisać musimy);
  • koło zapasowe, zestaw naprawczy lub opony samouszczelniające;
  • apteczkę – o nieokreślonej przez prawo specyfikacji.

Brak choćby jednego z tych elementów sprawia, że samochód przestaje być taksówką. Co oznacza, że ewentualna kontrola może skutkować poważnymi karami, również w wymiarze finansowym.

Konsekwencje niespełnienia wymagań

Gdy funkcjonariusz przeprowadzający ewentualną kontrolę wykryje, że Twoja taksówka posiada niepełne oznakowanie i/lub wyposażenie, może uznać świadczoną przez Ciebie usługę za przewóz okazjonalny wykonywany pojazdem niespełniającym kryterium konstrukcyjnego. A w takim wypadku zachodzi konieczność zapłaty 8 000 PLN kary przez właściwy podmiot.

Kierowca także ponosi karę za ww. wykroczenie, w wysokości 2 000 PLN. Wypis z licencji partnera nie gra roli, bo jeśli w Twoim aucie brak lampy taxi czy apteczki, to… nie jest ono taksówką.

W Appjobs Work weryfikujemy każdy pojazd przed wyruszeniem w drogę czy spełnia wszystkie wymagane kryteria. Jeżeli kierowca w trakcie zaniedba któryś z punktów, może zostać obciążony ew. grzywnami, nałożonymi na niego w efekcie przeprowadzonej kontroli.

Kasa fiskalna – kursy gotówkowe

Przypominamy, że od 01.01.2021 Appjobs posiada kasę fiskalną w swojej siedzibie zarówno na platformie Uber jak i Bolt. Każdy przejazd – również gotówkowy jest fiskalizowany, a pasażer otrzymuje paragon na swój e-mail po zakończonym przejeździe. Kierowca nie ma obowiązku wydawać jakiegokolwiek dokumentu osobiście w samochodzie do ręki pasażera.

FRENOW również pracuje nad wdrożeniem swojej eKasy. Na ten moment na tej platformie realizowane są kursy tylko bezgotówkowe a pasażer otrzymuje fakturę na swój adres e-mail.

search previous next tag category expand menu location phone mail time cart zoom edit close